top of page
Szukaj

Bój się i działaj. Stawiamy czoła lękom.


Jeśli cierpisz z powodu lęków, miej świadomość tego, że Twoja pierwsza czakra - czakra podstawy jest niedoergetyzowana. Oznacza to, że w okresie płodowym lub pierwszym roku Twojego życia mogło mieć miejsce pewne wydarzenie, które zachwiało Twoim poczuciem bezpieczeństwa. Te doświadczenia zostały zapisane w Tobie i przenoszą się na jakość Twojego życia dzisiaj. Warto mieć świadomość, że lęki możesz zacząć pokonywać poprzez pracę ze swoim największym sojusznikiem - ciałem.


Pierwsza czakra jest najważniejsza, ponieważ to właśnie na niej budują się pozostałe ośrodki energetyczne. Dobrze naergetyzowana czakra podstawy wnosi w nasze życie spokój, poczucie bezpieczeństwa, dobrostan emocjonalny i materialny. Jeśli energia w czakrze pierwszej jest zamrożona z różnych powodów, możemy obserwować chęć kontrolowania wszystkiego w naszym życiu. Oczywiście nadmierna kontrola jest związana z zachwianym poczuciem bezpieczeństwa (bo na wczesnym etapie swojego życia, zapisały się głęboko ukryte w Tobie przekonania, że świat nie jest miejscem bezpiecznym, nie można nikomu ufać). Chęć kontrolowania jest autodestrukcyjnym zachowaniem, które wysysa z nas życiodajną energię, po jakimś czasie może również negatywnie wpływać na budowanie relacji międzyludzkich.


Buduj życie na solidnych fundamentach, a nie na grząskim gruncie. Z bagnistego terenu nie odepchniesz się w górę. Co więc możesz zrobić, by ukorzenić swoją energię?


 1. Chodź boso na ziemi. Poczuj, jak jednoczysz się z ziemią, jak Twoje korzenie wrastają w głąb ziemi. Ty i ziemia stanowicie jedność.

 2. Dotykaj ziemi dłońmi, kładź się na niej. Poczuj jej puls.

 3. Koncentruj swoją uwagę na tym, co tu i teraz.

 4. Pracuj w ogrodzie.

 5. Wytup całą nagromadzoną energię w ziemię.

 6. Przytulaj drzewa (najpierw zapytaj drzewo, czy możesz to zrobić).

 7. Medytuj. Idź na jogę.

 8. Miej naprawdę dobry seks.

 9. Transformuj energię. Złość, gniew, wszystkie niechciane emocje oddaj ziemi i wyobraź sobie jak z ziemi pobierasz spokój, stabilność, równowagę.

 10. Kiedy czujesz lęk, zacznij się ruszać! Biegaj, sprzątaj, pływaj, zacznij klaskać w ręce. Tak wykorzystasz "destrukcyjną siłę" do czegoś, co Cię zacznie wzmacniać. Tak wygląda zmiana oprogramowania w Twoim mózgu.

 11. Afirmuj.

"Z każdym dniem czuję się coraz bezpieczniej"

"Otwieram się na spokój i bezpieczeństwo emocjonalne"

"Otwieram się na obfitość materialną"


Kiedy jesteś uziemiony, to masz siłę, by marzyć i podejmować działania, aby spełniać swoje pragnienia.


Pamiętaj. Bez względu na to, co Cię spotkało, jesteś obywatelem tego Wszechświata. Jesteś ważny, jesteś potrzebny i MASZ PRAWO TU BYĆ.


Życzę Ci szczęścia. Zasługujesz na wszystko, co najlepsze.


Marzena :)

151 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Bądź wolny!

Comments


bottom of page