top of page
Szukaj

Bądź wolny!
Nie masz wpływu, na to co Cię spotyka każdego dnia. Nie masz wpływu, co ktoś o Tobie powie, pomyśli, zrobi w stosunku do Ciebie. Nie masz wpływu także na to, jak Cię wychowywano ani na to, co przeżyłeś jako dziecko.


Zdradzę Ci sekret. Masz wpływ na WYBÓR swojej reakcji.


Możesz wybrać swój standardowy sposób reagowania (automatyczny), który Cię nie wspiera. Możesz zacząć krzyczeć, chcieć, żeby było inaczej itp. Ale możesz też zgodzić się, na to co Cię spotyka i od tego odstąpić. Nie uczestniczyć w "tańcu" innych ludzi, który Ci się nie podoba.


W ten właśnie sposób nie ingerujesz w wolę drugiej osoby, nie chcesz jej zmieniać, zostawiasz jej reakcje, zachowanie po jej stronie. Bo na to nie masz wpływu.


Podam Wam przykład. Miałeś niemiłą rozmowę z szefową, ewidentnie ta osoba potraktowała Cię w Twojej perspektywie niesprawiedliwie. Masz prawo czuć się niekomfortowo. Jednak to od Ciebie zależy, co z tym wszystkim zrobisz. Czy będziesz teraz generować złość, żal, smutek, rozczarowanie, czy może odpuścisz, uznając, że to jak zostałeś potraktowany nie leży po Twojej stronie.


To czego nauczyłam się i co bardzo mi pomogło, kiedy ktoś ma odmienne zdanie niż ja, to podejście:


"Ok. Masz prawo mówić i myśleć inaczej. To jest Twoja perspektywa. Ja mam zupełnie inną". Z pewnością nie silę się, by kogoś przekonywać do swoich racji. To strata czasu, życia i energii. Zawsze mogę podjąć decyzję. Odejść lub zostać i robić dalej swoje.


Marzena ;-)


163 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page